Нерезиденти в Україні екстрені заходи

20 Марта 2020 Работа с иностранными компаниями

У зв’язку з карантином, введеним в Україні 12 березня 2020 року у міграційній сфері було введено декілька новел.

Варто наголосити на тому, що зазначене стосується виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебувають в Україні на законних підставах, тобто ті, що:

 • мають посвідку на тимчасове/постійне проживання в Україні
 • перебувають в Україні протягом дії візи
 • чий строк перебування на території України продовжено у визначеному законі порядку

А саме введено наступні тимчасові заходи:

 1. До іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України або не змогли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України та/або про обмін посвідки на тимчасове/постійне проживання, не буде застосовуватися адміністративна відповідальність за порушення законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, якщо такі порушення настали в період чи внаслідок встановлення карантину.

 2. Також передбачено, що оформлення документів, що посвідчують особу(посвідка на тимчасове та постійне проживання), підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, у період введення карантину здійснюється за місцем звернення особи.

 3. З дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг та строків надання цих послуг, визначених законом. Від дня припинення карантину перебіг цих строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Простіше кажучи, відбуватиметься замороження строків подання документів до 3 квітня 2020 року.

 4. З 0:00 16 березня 2020 року (опівночі між 15 та 16 березня) до 0:00 3 квітня (опівночі між 2 та 3 квітня) припинено в’їзд на територію України для іноземців та осіб без громадянства. Виключення становлять акредитовані дипломати представництв іноземних країн в Україні, співробітники представництв міжнародних організацій. МЗС також в особливих випадках має право видавати індивідуальні дозволи на в’їзд іноземців. Заборона на в’їзд може бути скасована чи продовжена в залежності від ситуації із поширенням коронавірусу COVID-19 у світі.

Громадяни України та ті іноземці, які мають право на постійне або тимчасове проживання на території України, мають право в’їзду в Україну.

Нагадаємо, що порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування згідно з чинним законодавством України без урахування вище перелічених тимчасових заходів, зазвичай тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн, станом на березень 2020 року), а саме:

 • проживання без документів на право проживання в Україні
 • за недійсними документами або документами, термін дії яких закінчився
 • працевлаштування без відповідного дозволу на це, якщо необхідність такого дозволу передбачено законодавством України
 • недодержання встановленого порядку пересування і зміни місця проживання
 • ухилення від виїзду з України після закінчення відповідного терміну перебування
 • працевлаштування після в’їзду в Україну у визначений строк
 • порушення правил транзитного проїзду через територію України

Наша команда юристів буде рада допомоги вашому бізнесу щодо оформлення іноземців, що працюють в Україні


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Олександра Гнатюк

Імміграційний юрист ЮФ Лаудис

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии