Працевлаштування іноземця в Україні

14 Сентября 2015 Работа с иностранными компаниями

Компанія, яка вирішила працевлаштувати іноземця, повинна пройти процедуру оформлення дозволу на застосування праці в центрі зайнятості. Отримання такого дозволу не вимагається, якщо у іноземця є посвідка на постійне проживання в Україні. За оформлення дозволу справляється плата в розмірі 4 мінімальних заробітних плат. Найчастіше оформлення дозволу на застосування праці іноземців здійснюється з підстави, що в Україні відсутні кваліфіковані працівники, які можуть виконувати відповідний вид роботи.

Крок перший

Подати в центр зайнятості звіт про попит на робочу силу (форма 3ПН) не пізніше, ніж за 15 календарних днів до дати звернення для оформлення дозволу.

Крок другий

Після спливу 15 календарних днів після подачі звіту про попит на робочу силу до центру зайнятості подаються:

  • Заява в ЦЗ для видачі дозволу чи продовження дію дозволу на застосування праці

  • Копія диплома про освіту іноземця з нотаріально посвідченим перекладом на українську мову

  • Копія паспорта іноземця з нотаріально посвідченим перекладом на українську мову

  • Два кольорових фото (3.5*4.5 см)

  • Медична довідка

  • Довідка про те, що посада іноземця не пов’язана з належністю до громадянства і не потребує допуску до державної таємниці

  • Довідка про несудимість, що видана в Україні, якщо іноземець на момент оформлення дозволу перебуває на території України. Довідка дійсна протягом 30 днів з дня видачі.

  • Довідка про несудимість, що видана в країні походження (перебування) іноземця, якщо іноземець на момент оформлення дозволу перебуває за межами України. Така довідка повинна бути легалізована, в центр зайнятості подається разом з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову. Документи приймаються за описом, справі присвоюється реєстраційний номер. За цим номером можна прослідковувати інформацію про результати розгляду документів на сайті. Строк розгляду документів 7 робочих днів.

Крок третій

Перерахувати кошти за видачу дозволу від імені роботодавця, вказавши ім’я іноземця, щодо якого видано дозвіл. Кошти можна сплатити через касу в банку, тобто не обов’язково здійснювати платіж з рахунка компанії-роботодавця. Кошти перераховуються на рахунок центру зайнятості, після прийняття рішення про видачу дозволу протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення про видачу дозволу. Квитанція про оплату подається в центр зайнятості разом з супровідним листом від компанії-роботодавця.

Крок четвертий

Отримати дозвіл на застосування праці іноземця

Крок п’ятий

Подати засвідчену роботодавцем копію трудового контракту з іноземцем в центр зайнятості після отримання дозволу протягом 7 робочих днів з дати укладення. Оформлений дозвіл може бути продовжений, для цього не пізніше ніж за 20 календарних днів до дати закінчення дії дозволу, роботодавець подає в центр зайнятості заяву, 2 фото і довідку про несудимість, що видана в Україні, якщо іноземець на момент оформлення дозволу перебуває на території України. Інші документи подають в разі внесення до них змін. Звіт про попит на робочу силу не подається, плата за продовження дозволу не справляється. Важливо! В заяві на продовження вказувати назву посади, таку ж як вказана в первинно виданому дозволі. Корисні посилання для роботодавців, що знаходяться в Києві:

Реєстр рішень центру зайнятості, де можна прослідкувати про результат розгляду доків

Реквізити для перерахування коштів за видачу дозволу


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии