Перевищення 5 млн доходу для третьої групи

12 Сентября 2018 Деятельность предпринимателей

Фізична особа-підприємець на 3-ій групі єдиного податку має суттєве обмеження – обсяг її підприємницького доходу протягом календарного року не може перевищувати 5 млн. гривень. То що ж робити, якщо справи пішли навіть краще, ніж було заплановано і дохід перевищив встановлений ліміт? Чим це загрожує для ФОПа? Відповідно до положень Податкового кодексу України, підприємець у разі перевищення дозволеного обсягу доходів повинен самостійно перейти на загальну систему оподаткування (з ПДФО в 18 % та військовим збором в 1,5%) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Наприклад, якщо перевищення відбулось у серпні 2018 року (3 квартал), потрібно не пізніше 20 жовтня 2018 р. подати заяву в якій вказати 01 жовтня 2018 року як дату відмови від спрощеної системи.

Якщо підприємцем у встановлені строки (до 20 числа місяця, наступного за кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу) не було подано потрібну заяву і він самостійно не перейшов на загальну систему оподаткування – податкова зробить це за нього. Зазвичай податкова виявляє таке перевищення не відразу, наприклад після проведення перевірки, або (що логічно) після отримання декларації, в якій загальний дохід з початку року перевищує 5 млн. грн. Проте виключення з реєстру платників єдиного податку все одно відбудеться з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому було перевищено встановлений ліміт.

Повернення на єдиний податок можливе лише після спливу строку в один рік і за умови, що протягом року (який буде проведений на загальній системі) дохід не перевищить ліміт у 5 млн. Тобто, якщо у 2018 році особа була позбавлена права бути на спрощеній системі, то перейти на неї можна буде лише з січня 2020 року, якщо підприємець буде відповідати усім вимогам.

Важливим питанням в цій ситуації є оподаткування отриманого доходу, коли він вже перевищив 5 мільйонів: все що в межах 5 млн. оподатковується за звичайною ставкою в 5% (чи 3% для платників ПДВ), а до суми перевищення застосовується ставка 15%.

Повертаючись до нашого прикладу: За перші 2 квартали 2018 року, підприємець отримав 4 500 000 гривень, і в серпні отримав ще 600 000. Відповідно за дохід отриманий в 3-ому кварталі він повинен буде сплатити:

5% від 500 000 = 25 000 та 15% від 100 000 = 15 000

При цьому сума перевищення також відображається у декларації платника єдиного податку.

Дарина Варлам Юрист ЮФ «Лаудіс»


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Дарина Варлам

Юрист ЮФ Лаудис

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии