Перевищення ліміту доходів для ФОП третьої групи

25 Мая 2021 Деятельность предпринимателей

Фізична особа-підприємець на 3-ій групі єдиного податку має суттєве обмеження – обсяг її підприємницького доходу протягом календарного року не може перевищувати 1167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. В 2021 році цей ліміт це - 7 002 000 гривень. То що ж робити, якщо справи пішли навіть краще, ніж було заплановано і дохід перевищив встановлений ліміт? Чим це загрожує для ФОПа? Відповідно до положень Податкового кодексу України, підприємець у разі перевищення дозволеного обсягу доходів повинен самостійно перейти на загальну систему оподаткування (з ПДФО в 18 % та військовим збором в 1,5%) з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Наприклад, якщо перевищення відбулось у травні 2021 року (2 квартал), потрібно не пізніше 20 липня 2021 р. подати заяву в якій вказати 01 липня 2021 року як дату відмови від спрощеної системи.

Якщо підприємцем у встановлені строки (до 20 числа місяця, наступного за кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу) не було подано потрібну заяву і він самостійно не перейшов на загальну систему оподаткування – податкова зробить це за нього. Зазвичай податкова виявляє таке перевищення не відразу, наприклад після проведення перевірки, або (що логічно) після отримання декларації, в якій загальний дохід з початку року перевищує встановлений річний ліміт. Проте виключення з реєстру платників єдиного податку все одно відбудеться з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому було перевищено встановлений ліміт.

Повернення на єдиний податок можливе лише після спливу строку в один рік і за умови, що протягом року (який буде проведений на загальній системі) дохід не перевищить встановлений ліміт. Тобто, якщо у 2021 році особа була позбавлена права бути на спрощеній системі, то перейти на неї можна буде лише з січня 2023 року, якщо підприємець буде відповідати усім вимогам.

Важливим питанням в цій ситуації є оподаткування отриманого доходу, коли він вже перевищив встановлений річний ліміт: все що в межах 7 002 000 оподатковується за звичайною ставкою в 5% (чи 3% для платників ПДВ), а до суми перевищення застосовується ставка 15%.

Повертаючись до нашого прикладу: За перший квартал 2021 року, підприємець отримав 6 300 000 гривень, і в травні отримав ще 830 000 грн. Відповідно за дохід отриманий в 2-ому кварталі він повинен буде сплатити: 5% від 702 000 = 35 100 грн. та 15% від 128 000 = 19 200 грн.

При цьому сума перевищення також відображається у декларації платника єдиного податку.

Дарина Варлам Юрист ЮФ «Лаудіс»


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Дарина Варлам

Юрист ЮФ Лаудис

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии