Що таке ТОВ. Створюємо свою компанію

14 Августа 2015 Организация бизнеса в Украине

На сьогоднішній день є багато варіантів, як оформити власний бізнес. І в даній статті ми зупинимося на товаристві з обмеженою відповідальністю - одній з найпопулярніших організаційних форм здійснення підприємницької діяльності в Україні.

Отже, що таке ТОВ?

ТОВ - це господарське товариство, статутний капітал якого поділений на частки, розмір їх визначається установчими документами.

Хто може бути засновниками та учасниками ТОВ? Яка кількість учасників передбачено законодавством?

Засновниками і учасниками можуть бути юридичні особи, фізичні особи, громадяни як України так і інших держав. ТОВ може бути створене однією особою, яка стає його єдиним учасником. Максимальна кількість учасників товариства з обмеженою відповідальністю може досягати 100 осіб.

З чого складається статутний капітал?

Статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю складається з внесків його учасників. А внесками можуть бути як гроші і матеріальні цінності, так і майнові права.

Заявлений статутний капітал можна внести протягом фінансового року. Однак, на практиці немає відповідальності за невнесення внесків протягом року, хоча законодавство і передбачає необхідність у такому випадку зменшити статутний капітал або ліквідувати підприємство.

Також важливо відзначити, що мінімальний розмір статутного капіталу законодавством не встановлений, він може становити навіть 1 грн.

Яка відповідальність учасників?

Учасники відповідають у межах своїх вкладів. Це означає, що якщо в компанії статутний капітал 100 грн. і він внесений, потім витрачений, з компанії стягнути нічого. Якщо, наприклад 100 грн. учасник ТОВ не вніс, а до компанії претензія становить 200 грн., до цього учаснику можуть звернутися особисто для стягнення 100 невнесених їм гривень.

Яка система управління і звітність?

Система управління досить проста. Головним органом є загальні збори учасників. Їхнє рішення має юридичну силу, якщо на зборах присутні 60 і більше відсотків учасників. Рішення загальних зборів виконує директор або дирекція, які також керують поточною діяльністю ТОВ. Нагляд здійснює ревізійна комісія, яка знову ж таки на практиці вибирається дуже рідко.

Склад звітності товариства з обмеженою відповідальністю залежить від обраної ним форми оподаткування:

  • загальна система оподаткування: дохід мінус витрата, в результаті отриманий прибуток оподатковується за ставкою 18% в 2015 році;

  • загальна система плюс ПДВ (ПДВ - 20% в 2015 році);

  • спрощена система (єдиний податок), у разі виручки що не перевищує 20 млн. грн. на рік. Вибираємо варіант: 1) єдиний податок 2% і ПДВ 2) єдиний податок 4% без ПДВ

Отже, давайте підсумуємо переваги ТОВ:

• засновниками та учасниками можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, як громадяни України, так і іноземці;

• розмір статутного капіталу не обмежується;

• проста система управління суспільством;

• організаційно-правова форма ТОВ добре законодавчо врегульована;

• учасники товариства відповідають за його зобов’язаннями в межах внесених ними вкладів;

• можлива реєстрація з одним учасником;

Завдяки всім цим перевагам ТОВ є однією з найпопулярніших організаційно-правових форм.


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии