Як правильно обрати банк

08 Сентября 2015 Организация бизнеса в Украине

Сьогодні пропоную розглянути актуальну тему для представників IT-бізнесу, а саме - “Як правильно обрати банк”.

Спершу, вивчаємо репутацію банку:

  1. Читаємо відгуки про банк на спеціалізованих сайтах та інтернет-форумах, наприклад на цьому можна обрати будь-який банк і прочитати як відгуки так і іншу інформацію про нього.

  2. Цікавимося рейтингами банку від міжнародних та національних рейтингових агентств. Найбільш надійні банки з рейтингом uaA, рейтинг нижче uaBBB вже вказує на ризики. Цю інформацію можна знайти на сайті Мінфіну, обравши цікавий для вас банк.

  3. Розуміємо, що чим вищі ставки по депозитах тим більше банку потрібні кошти, тим більш ризиково мати справу з ним.

  4. Дивимося, чи є у банку програми кредитування, зазвичай проблемні банки такі програми звертають.

Рекомендую звернути увагу на рейтинг Мінфіну, де вже є інформація за 2 квартал 2015 року. Відповідно до цього рейтингу в п’ятірку найкращих по всім показникам входять такі банки: Креді Агріколь банк, УкрСіббанк, Райффайзен Банк Аваль, Укрєксімбанк, Укргазбанк. Хочу звернути вашу увагу, що ви можете відфільтрувати банки за вашими критеріями зручно. А натиснувши на назву банку можете отримати інформацію про банк .

Зручність роботи з банком

Важливо, щоб у банку був зручний і зрозумілий сайт, який містив би вичерпну інформацію про банківські послуги, адже багато хто перед відвідуванням банку особисто заходить на сайт і вивчає його.

Великим плюсом є розгалуженість відділень та банкоматів.

Також плюсом є наявність колл-центру, он-лайн підтримка, вічливе спілкування персоналу (при особистому відвідуванні зверніть увагу на те, чи ваш консультант максимально самостійно вирішує ваші питання, чи направляє до інших консультантів).

Одна з головних задач банку- створити такі умови для представника ІТ-бізнесу, щоб він міг максимальну кількість часу приділити веденню бізнесу і мінімальну на те, щоб копатися в тенетах інтернет-банкінгу, тому меню послуг має бути логічним, простим та зрозумілим, плюсом буде інтеграція з он-лайн бухгалтерією та наявність мобільного додатку для інтернет-банкінгу.

Якщо брати до уваги такий критерій вибору банку, як лояльність вкладників, то до п’ятірки найкращих банків можна віднести такі: УкрСіббанк, Райффайзен Банк Аваль, ПриватБанк, Кредобанк, Ощадбанк. Інформація взята тут.

Також хочу звернути увагу резидентів (біржі фрілансу (програмісти, дизайнери, копірайтери, перекладачі), прямі продажі (програмісти, дизайнери, копірайтери, перекладачі), магазини аплікацій (програмісти), стоки (фотографи, ілюстратори, оператори), торгівельні майданчики (майстри, посередники з продажу товарів Made In Ukraine), рекламні посередники (власники сайтів, блогери) тощо), що Нацбанк пішов вам на зустріч і тепер отримати оплату від неризидентів за експорт послуг за кордон простіше. Для цього потрібно роздрукувати договір, що опублікований у відкритих джерелах (це стосується великих замовників, наприклад Google, Upwork) та скласти інвойс (приклади інвойсів можна знайти тут). Для надійності краще зробити дані документи двомовними, підписати їх самостійно - і можна подавати документи в банк для отримання оплат.

Проте, не з усіма банками узгоджені шаблони інвойсів, вони узгоджені з банками, з якими активно працюють фрілансери - Райффайзен Банк Аваль, Приват, ПУМБ, УкрСиббанк і ОTP. Тому, якщо ця інформація для вас актуальна, то це також може бути критерієм вибору банку.

Таким чином, на сьогоднішній день, найбільш привабливими в плані надійності та зручності можуть виглядати Креді Агріколь Банк, Кредобанк, УкрСіббанк, Райффайзен Банк Аваль, Ощадбанк, ПроКредит Банк, а по зручності і різноманіттю операційних можливостей лідирує Приват.


Laudis

www.laudis.ua
info@laudis.ua

+38 067 220 74 61

Будемо раді співпраці!

Мы готовы решить Ваши юридические вопросы в сфере IT-бизнеса, потому что мы специализируемся на этом. Юридическая фирма “Laudis”

Будем рады сотрудничеству!

Расшарить

Вам есть чем дополнить/уточнить?

gitHUB Редактируйте материал на github

i История изменений


Автор

Есть о чем написать?! Станьте автором!

Добавить материал

Похожие статьи

Комментарии